O nás

Historie a profil firmy

Firma působí na stavebním trhu od svého založení v březnu roku 1993. Od samého počátku své existence se zabývá realizací kompletních stavebních dodávek nebo jejich částí, jak průmyslových, občanských, tak i bytových staveb. Samozřejmostí je dodání celé stavební zakázky tzv. „na klíč“, kdy firma zajistí zakázku od projektové dokumentace přes její veřejnoprávní projednání, samotnou realizaci až po její předání zákazníkovi.

Kvalitní a v dohodnutých termínech prováděnou prací si firma během svého působení zajistila stabilní místo na stavebním trhu o čemž svědčí každým rokem se zvyšující obchodní obrat firmy a zároveň stále se rozrůstající okruh zákazníků, jak z řad soukromých osob, tak firem a státních institucí. Prvořadým zájmem a snahou firmy je především spokojenost zákazníka s kvalitou její práce a rovněž osobitý a vstřícný přístup ke každému zákazníkovi.

Největší devizou firmy je odbornost jejich zaměstnanců jak po stránce teoretické, tak i praktické. Jejich odborný růst je stále zvyšován účastí na speciálních školeních a kurzech. Kromě kmenových zaměstnanců firma spolupracuje se samostatnými četami zedníků, sádrokartonářů, obkladačů a dalšími specializovanými firmami, jejichž kvalita práce je prověřena roky vzájemné spolupráce.

Firma je držitelem řady cerifikátů, jimiž prokazuje svou odbornost, vedení systému jakosti, systému řízení firmy, bezpečnost a ochranu zdraví při práci a enviromentální politiku.

Veškerá činnost firmy je pojištěna pojistkou podnikatelských rizik a pojištěním provozní odpovědnosti vůči třetím osobám u společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s. 

Společnost FEST Ostrava s.r.o. za dobu své působnosti na stavebním trhu zrealizovala velké množství stavebních zakázek pro různé investory, z nichž někteří využívají služeb společnosti opakovaně. Mezi tyto, věříme, že spokojené věrné zákazníky, patří např. společnost OLIERA a.s., ATLAS consulting s.r.o., CarTec Group s.r.o., PEKAŘI a spol, spol. s r.o., NS reality, a.s., Deoria Estates s.r.o., DECASPORT s.r.o. další.

Mezi významné zakázky realizované v posledních letech společností FEST Ostrava s.r.o. nepochybně patří rozsáhlá rekonstrukce objektu Severomoravských vodovodů a kanalizací v centru města Ostravy, novostavba autosalonu BMW v Olomouci, Rekonstrukce a přístavba wellness centra BODIZ SPA v Čeladné v Beskydech, Rekonstrukce ubytovny v Praze, opravy objektů Ostravské univerzity, oprava objektu pekáren v Ostravě – Porubě, autosalon ROLLS-ROYCE v Praze, novostavba objektu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity, nový autosalon BMW v Dolní oblasti Vítkovic či rozsáhlá rekonstrukce a přístavba areálu společnosti CarTec Group s.r.o. v Praze.

Firma rovněž provádí opravy a rekonstrukce historických či památkově chráněných objektů, realizovala např. opravu Archivu města Ostravy, opravu památkově chráněné budovy Ostravské univerzity, opravu Wilkova domu pro Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Společnost FEST Ostrava s.r.o. se podílela i na výstavbě Římskokatolického kostela Sv. Ducha v Ostravě  - Zábřehu. Tato stavba byla ohodnocena cenou „GRAND PRIX“ a HLAVNÍ CENOU za stavbu občanské vybavenosti v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje v roce 2007.  V roce 2019 byla stavba autosalonu BMW v Dolní oblasti Vítkovic vyhodnocena stavbou roku 2018 Moravskoslezského kraje v kategorii průmyslové stavby.

Vizitkou firmy je i nespočet realizovaných rodinných domů pro soukromé investory, jejichž spokojenost a následná doporučení přinášejí společnosti další zákazníky.

V neposlední řadě si velmi ceníme toho, že za celou dobu své působnosti firma byla a je finančně nazávislá a nezadlužená.